Rep Touch Achievements & Honor Board

CLUB ACHIEVEMENTS:

Club Championships

  • Junior State Cup Southern Conference Club Champions 2019
  • Peter Wilson Junior Championships Club Champions 2019
  • Don Green Western Junior Championships Club Champions 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

NSW Touch Blues Awards

  • Affiliate of Year Regional Finalist 2020
  • Affiliate of Year Regional Finalist 2019
  • Affiliate of Year State Finalist 2018
  • Affiliate of Year Regional Winner 2018
  • Affiliate of Year Regional Finalist 2017
  • Affiliate of Year Regional Finalist 2016

TEAM ACHIEVEMENTS (Champions & Runners Up):

State Cup

  • U20 Womens Champions State Cup 2020
  • U20 Mens Runners Up State Cup 2020

Junior State Cup

  • U14 Girls Runners Up JSC Southern Conference 2020
  • U16 Boys Runners Up JSC Southern Conference 2020
  • U8 Girls Runners Up JSC Southern Conference 2019
  • U10 Boys Runners Up JSC Southern Conference 2019
  • U12 Girls Runners Up JSC Southern Conference 2019
  • U16 Girls Runners Up JSC Southern Conference 2019

Peter Wilson Junior Championships

  • U8 Girls Champions 2019
  • U8 Boys Runners Up 2019
  • U10 Boys Runners Up 2019
  • U14 Boys Runners Up 2019
  • U16 Girls Runners Up 2019

Don Green Western Junior Championships

  • U10, U12, U14, U16, U18 Boys Champions 2020
  • U14, U16, U18 Girls Champions 2020
  • U8 Boys Runners Up 2020
  • U10, U12 Girls Runners Up 2020
  • U10, U12, U14, U16, U18 Boys Champions 2019
  • U10, U12, U14, U16, U18 Girls Champions 2019
  • U10, U12, U14, U16, U18 Boys Champions 2018
  • U8, U10, U12, U14, U16, U18 Girls Champions 2018
  • U8 Boys Runners Up 2018
  • U10, U12, U14, U18 Boys Champions 2017
  • U10, U12, U16, U18 Girls Champions 2017
  • U16 Boys & U14 Girls Runners Up 2017

Other Achievements

  • Boys Youth League – Orange City Council Sporting Team of Year Finalist 2020
  • U12 Girls – Orange City Council Sporting Team of Year Finalist 2019
  • U16 Girls – Orange City Council Sporting Team of Year Finalist 2019

PLAYER HONOR BOARD:

NSW Representatives

  • Lily Clarke – NSW All Schools Primary Girls 2019
  • Hailey Prestwidge – NSW All Schools U15 Girls 2019
  • Sophie Banks – NSW All Schools U15 Girls 2019
  • Lara Clarke – NSW Touch Football U18 Girls 2019
  • Hailey Prestwidge – NSW CHS U15 Girls 2019
  • Sophie Banks – NSW CCC U15 Girls 2019
  • Hope Gibson – NSW CCC U15 Girls 2019
  • Angus Staniforth – NSW CIS U15 Boys 2019
  • Hope Gibson – NSW All Schools Primary Girls 2017
  • Sophie Stammers – NSW CHS U18 Girls 2017
  • Mandy Moore – NSW Touch Football O40 Womens 2016
  • Ryan Moore – NSW Touch Football U18 Boys 2016
  • Angus Staniforth – NSW All Schools Primary Boys 2016
  • Jack Cole – NSW All Schools Primary Boys 2015
  • Mandy Moore – NSW Touch Football O40 Womens 2014
  • Mandy Moore – NSW Touch Football O35 Womens 2012
  • Troy Mendham – NSW CHS U18 Boys 2005
  • Lachlan Sturgeon – NSW All Schools Primary Boys 2004
  • Jade Warrender – NSW All Schools Primary Girls 2003

COACHING STAFF HONOR BOARD:

NSW Representatives

  • Joel Begnell – NSW Touch Football U20 Mens Assistant 2021
  • Joel Begnell – NSW Touch Football U18 Boys Manager 2019

NSW Touch Blues Awards

  • Glen Prestwidge – Junior Coach of Year Finalist 2020

REFEREE HONOR BOARD:

National Representatives

  • Rebecca Rogers – Touch World Cup 2019
  • Tim Ah-See – Touch World Cup 2019

NSW Touch Blues Awards

  • Michael Rudd – Referee Director of Year Finalist 2019

ADMINISTRATORS HONOR BOARD:

NSW Touch Blues Awards

  • Joel Begnell – Administrator of Year Regional Finalist 2020
  • Cathy Goodlock – Volunteer Blues Award 2020
  • Joanne Banks – Volunteer Blues Award 2020
  • Joel Begnell – Volunteer of Year State Finalist 2019
  • Joanne Banks – Administrator of Year Regional Finalist 2019
  • Joel Begnell – Volunteer Blues Award 2018
  • Joel Begnell – Volunteer of Year State Finalist 2018
  • Joel Begnell – Administrator of Year Regional Finalist 2018
  • Joel Begnell – Administrator of Year State Finalist 2017
  • Joel Begnell – Administrator of Year Regional Winner 2017
  • Tracee Livingstone – Volunteer Blues Award 2016
  • Tracee Livingstone – Administrator of Year Regional Finalist 2016
  • Mandy Moore – Volunteer Blues Award 2011
  • Bret Mendham – Volunteer Blues Award 2005
  • Lindi Mendham – Volunteer Blues Awards 2005

Other Achievements

  • Joel Begnell – Orange City Council Sports Administrator of Year 2020

Our Partners

0